کاربران
وضعیت کاربر: میهمان 
* نام کاربری
* رمز عبور


مطالب برگزیده

حمایت از تولید داخلی در برابر واردات

تولیدات ایرانی در راه بازارهای صادراتی


قیمت ارز
قیمت ارز
دلار آمریکا : 33,850 ریال
یورو : 37،250 ریال
پوند انگلیس : 52،380 ریال
درهم امارات : 8،919 ریال
قیمت سکه
سکه بهار آزادی : 9/060/000 ریال
نیم سکه : 4/550/000 ریال
ربع سکه : 2/480/000 ریال
 
بررسی رفع ممنوعیت واردات کالای اولویت 10در دولت

حمید صافدل گفت: در پیشنهاد برنامه 100 روزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، کلیه بخش‌های وزارتخانه پیشنهادات خود را اعلام کرده‌اند که برخی از این پیشنهادات در فرآیند تصویب و تصمیم‌گیری قرار گرفته است.

وی افزود: رفع ممنوعیت کالاهای اولویت دهم جزء پیشنهادات برنامه 100 روزه است که هنوز کارگروه اقتصادی دولت درخصوص آن تصمیم نهایی را نگرفته است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت درخصوص تصمیم‌گیری درباره ممنوعیت صادرات برخی کالاها گفت: ما به دنبال آن هستیم تا ممنوعیت‌های صادراتی برداشته شود و براساس قانون برنامه پنجم توسعه عمل شود و یا اگر قرار است ممنوعیتی استمرار داشته باشد براساس تصمیم‌گیری کمیته اقتصادی دولت و شورای اقتصاد، باشد.

به گزارش فارس، معاون اول رئیس جمهور در طرح دولت برای رونق اقتصادی در کوتاه مدت که امروز ابلاغ شد، در خصوصو ترخیص کالاهای اولویت دهم که  قبض انبار آن صادر شده است، آورده است: به منظور تأمین منابع طرحهای زیربنایی و یارانه بخش‌های تولیدی و حمایت از تولید ملی، ترخیص کالاهای مشمول اولویت دهم که تا زمان ابلاغ این مصوبه به اماکن گمرکی و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی وارد و برای آنها قبض انبار صادر شده باشد، پس از اخذ مجوز ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن و تجارت (با ارز متقاضی و بدون تخصیص مجدد ارز) و اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و رعایت سایر قوانین و مقررات بلامانع است. سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی مکلف است برای این گروه از کالاها که به استناد ماده (24) قانون امورگمرکی مشمول مقررات متروکه گردیده و در اجرای ماده (33) قانون یادشده به آن سازمان ارسال و تا تاریخ ابلاغ این مصوبه به فروش نرفته باشد، براساس این مصوبه اقدام نماید
منبع: فارس نیوز .

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 28 شهریور ماه 1392
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

گزارش تصویری


مصاحبه

دکو، نمادی موثر در گسترش دیپلماسی اقتصادی اطلاعات بيشتر ...

آرشیو اخبار
از:
تا:


اوقات شرعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال ایران دکوراسیون می باشد.